Dwie nowe lokalizacje dla wodnego placu zabaw w Rzeszowie
Fot. K.Nazimek

Po protestach mieszkańców Przybyszówki rzeszowski ratusz zrezygnował z budowy parku wodnego w rejonie ulic Bieckiej i Odrzykońskiej. 

Miasto proponuje dwie inne lokalizacje. Jedną przy ul. Krogulskiego, a drugą na Kaczernem w dzielnicy Zwięczyca - poinformował wiceprezydent Rzeszowa, Marek Ustrobiński.

Decyzja o miejscu budowy wodnej atrakcji ma zapaść do końca października. Przedstawiciele władz miasta opowiedzieli również o wizycie w Chinach na targach Smart China Expo. Pokłosiem było spotkanie z największą firmą kolejowej na świecie, która przedstawiła ofertę budowy kolejki nadziemnej.

Jak powiedział prezydent miasta Tadeusz Ferenc trwa przygotowanie przepisów umożliwiających realizacje takiej inwestycji w Polsce.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

1 komentarz

 • Władysław z Boguchwały 01 Paź, 2019

  Rzeszów i okolice potrzebują rzetelnych i doświadczonych polityków, którzy wywalczą dużo rzeczy dla regionu. Dlatego uważam, że mieszkańcy Rzeszowa powinni oddać głos na Poncyljusza. Widać, że gość jest człowiekiem czynu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj