"Wojenne" wystawy w Pilźnie i Jarosławiu
Fot. Wojciech Wójcik

„Migawki z dni wojennych" to tytuł wystawy  w Muzeum Regionalnym w Pilźnie. Głównym zamierzeniem ekspozycji jest próba prezentacji, przez pryzmat zachowanych eksponatów, najważniejszych wydarzeń i faktów z okresu okupacji niemieckiej w mieście. To odbicie okupacyjnej rzeczywistości, udokumentowanej zdjęciami, mapami, fotokopiami artykułów z ówczesnej prasy.  Nie zabraknie również oryginalnych militariów i akcesoriów wojskowych z lat II wojny św.

Wernisaż wystawy wzbogaci diorama Sekcji Rekonstrukcji Historycznej im. 16 Pułku Piechoty w Tarnowie. Początek w Muzeum Regionalnym w Pilźnie - o godz. 16.

Z kolei w Jarosławskim muzeum  wernisaż wystawy  pt. „1939. Dwie okupacje”. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną dokumenty ukazujące miasto i okolice na chwilę przed wybuchem wojny. To także  opis wojenne losy Jarosławia i powiatu jarosławskiego, który dwaj najeźdźcy podzielili między siebie, wyznaczając granicę na Sanie i zamieniając życie jego mieszkańców w walkę o przetrwanie. Otwarcie wystawy o godz. 17 a wernisażowi towarzyszyć będzie wykład  Andrzeja Olejki pt. „Cienie polskiego Września, czyli po obu stronach Sanu”.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 387 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj