P. Poncyljusz wymienia "wady", UM odpowiada
Fot. Marcin Kalita

Paweł Poncyljusz kandydat Koalicji Obywatelskiej zarzucił podczas dzisiejszej konferencji prasowej samorządowi Podkarpacia błędne prowadzenie niektórych działań. Jak stwierdził m.in. samorząd województwa nie zapłacił części wynagrodzenia przedsiębiorcy zaangażowanemu w budowę Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Jasionce.

Zdaniem Poncyljusza wykonując sieć szerokopasmową dla Podkarpacia samorząd zapomniał o kwestii zasilania dla urządzeń przesyłowych sieci światłowodowej, co powoduje, że ta cała infrastruktura nie może być użytkowana.


Jak odpowiada w przesłanym Radiu Rzeszów oświadczeniu rzecznik marszałka Podkarpacia Tomasz Leyko, sprawa dotycząca CWK jest sprawą sporną. Wykonawca 26 września 2017 r. wystąpił do Sądu Okręgowego w Rzeszowie, w którym prowadzone jest postępowanie więc rozstrzygnięte zostanie przez niezawisły organ.


W sprawie sieci szerokopasmowej samorząd Podkarpacia informuje, że wszystkie węzły sieci mają wybudowane przyłącza elektroenergetyczne. W związku z tym oczywiście cała infrastruktura działa i jest użytkowana, a na dzień 31.08 zawartych było 43 umowy ramowe i 116 umów szczegółowych i 306 wydanych warunków technicznych.


Podczas konferencji padło również ze strony polityków KO stwierdzenie o ograniczonych działaniach Podkarpackiego Centrum Innowacji, mającego łączyć naukę z biznesem.
Jak odpowiada rzecznik marszałka, w ramach PCI budowana jest m.in. Regionalna sieć Laboratoriów Badawczych, np. w maju 2019 r. uruchomione zostały laboratoria Protolabu: mechaniczne, wirtualnej rzeczywistości, elektroniki, informatyki, druku 3D. Rozpoczęły w nim również pracę zespoły studentów, a w niedługim czasie powstanie pierwsza spółka na bazie wykonanego tu prototypu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

2 komentarzy

 • Ekologiczny 05 Paź, 2019

  Nich ten pan i ta pani stojąca obok przypomną co wyrabiał Marszałek WP wcześniej - ten z nadania PO i PSL.

 • Observator 04 Paź, 2019

  Niech ten pan popisuje się raczej w Warszawie i wymienia szereg wad swoim władzom Stolicy, które zatruły Wisłę i zatrzymały spalarnię osadów ściekowych z oczyszczali, które wywożone są gdzieś poza miasto. Jest to zwykła propaganda wyborcza i mieszanie w głowach ludziom z Rzeszowa i Podkarpacia.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj