Jarosław Kaczyński w Rzeszowie: Nie przewidujemy żadnych ograniczeń prawnych w kwestii obyczajowych i kulturalnych
Fot. Marcin Kalita

Podczas okręgowej konwencji wyborczej w Rzeszowie prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się między innymi do kwestii kulturowych i społecznych.

Jego zdaniem najbliższe wybory parlamentarne są najważniejsze od 30 lat, a jedną ze stawek tych wyborów jest kultura rozumiana jako cały system wartości. W opinii Kaczyńskiego "system ten jest przedmiotem silnego ataku, który ma podważyć polskie wartości".

Polityk zapowiedział, że jego formacja "nie przewiduje żadnych ograniczeń prawnych w kwestii obyczajowych i kulturalnych". "Niech każdy robi, to co chce w swojej sypialni, w swoim teatrze, ale to nie będzie objęte wsparcie państwa. Szanujemy tolerancję, ale nie chcemy pewnych zachowań afirmować przez państwo" - podkreślił lider Zjednoczonej Prawicy.

Były premier zaznaczył też, że stawką tych wyborów jest polityka społeczna czyli jak się wyraził "to wszystko, co uczyniło znaczną część naszego społeczeństwa zamożniejszą i wyrwało ją z biedy". Jarosław Kaczyński podkreślił, że Koalicja Obywatelska "nie zachowa dotychczasowej polityki społecznej, ponieważ nie ma umiejętności administracyjnych i ekonomicznych, by dobrze rządzić.

Listę wyborczą PiS w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim otwiera szef komitetu wykonawczego tej partii Krzysztof Sobolewski.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj