Bezpłatne badania oferuje siedem podkarpackich placówek w ramach rozpoczynających się jutro dziesiątych Dni Spirometrii. W tym roku hasłem kampanii jest oddychanie czystym powietrzem.

Obecnie na choroby obturacyjne płuc choruje ponad 6 mln Polaków. Połowa chorych na astmę i 70 proc. chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Dlatego warto bezpłatnie wykonać badania profilaktyczne, zwłaszcza spirometrię.

Najdłużej, bo od poniedziałku do piątku badania będzie można wykonać w ZOZ-ie nr 2 przy ul. Fredry w Rzeszowie oraz w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej VITA w Miejscu Piastowym.

Z kolei w Klinice Alergologii i Mukowiscydozy w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 przy ul. Lwowskiej badania będą do końca tygodnia, poza czwartkiem.

W pozostałych placówkach będą to wyznaczone dni. Do akcji włączy się Specjalistyczna Przychodnia Wojskowa SP ZOZ w Rzeszowie, Centrum Medyczne Eskulap w Sanoku, szpitale w Przemyślu i Mielcu oraz NFZ.

W ciągu 9 lat w ramach Dni Spirometrii udało się przebadać ponad 56.000 pacjentów. Ponad 10.500 osób miało w badaniu spirometrycznym obturację i otrzymało list do swojego doktora z prośbą o wdrożenie dalszej diagnostyki w kierunku astmy lub POCHP.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj