Mateusz Morawiecki w Mielcu i Przemyślu
Fot. E.Niedziałek Szeliga

Premier Mateusz Morawiecki po południu odwiedził Mielec, gdzie na Stadionie Miejskim zapowiedział realizacje programu budowy zadaszeń piłkarskich, by obiekty sportowe mogły służyć celom treningowym przez cały rok. Premier powiedział, że rząd zainwestował w mijającej kadencji blisko 2,5 miliarda zł w 6 tys. obiektów sportowych , wśród których jest również Stadion Miejski w Mielcu.

Minister Sportu Witold Bańka zapowiedział, że wnioski na dofinansowanie zapowiedzianego programu będą przyjmowane w najbliższych tygodniach. Mogą składać je kluby sportowe oraz samorządy.

Minister Bańka dodał, że wartość tych inwestycji w połączeniu ze środkami przekazanymi przez samorządy wynosi około 5 miliardów złotych.

Obecny na konferencji kandydat PiS do Sejmu Krzysztof Sobolewski powiedział, że z pieniędzy przeznaczonych na infrastrukturę sportową ćwierć miliarda zl trafiło na Podkarpacie. Mielec otrzymał na infrastrukturę sportowa około 40 mln zl. między innymi 40 milionów do Mielca. z czego m.inn 30 mln trafiło na budowę nowej hali sportowej.

Relacja Ewy Niedziałek-Szeligi z Mielca

W Przemyślu , premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z dziennikarzami na peronie dworca PKP zapowiedział stworzenie dużego centrum logistycznego CARGO oraz budowę zachodniej obwodnicy miasta. Przypomniał skale wsparcia finansowego na różne projekty inwestycyjne w granicach ziemi przemyskiej - wydano na te cele ponad miliard złotych. Szef rządu podkreślił ,że inwestycje w infrastrukturę są wzmacnianiem Polski i tworzą nowe perspektywy.

Towarzyszący mu Marek Kuchciński były marszałek sejmu, mówił o wzorowej, wręcz modelowej współpracy podkarpackich samorządów z rządem . W jego opinii to dzięki niej tak wiele zrobiono. Kuchciński zwracał też uwagę na potrzebę współpracy z Ukrainą i tworzenie warunków do kontaktów między obywatelami dwóch sąsiadujących państw. Liczy na szybkie uruchomienie połączenia między Przemyślem a Lwowem turystycznym szynobusem.

Relacja Marka Cynkara z Przemyśla

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Sty, 2021
  Uroczystości w rocznicę śmierci "żołnierzy wyklętych"
  Uroczystości w rocznicę śmierci "żołnierzy wyklętych"
  Dziś mija 73. rocznica zamordowania Wojciecha Lisa, legendarnego dowódcy oddziału partyzanckiego walczącego najpierw przeciw Niemcom, a potem przeciw Rosjanom w...
 • 29 Sty, 2021
  Mielec – winda dla niepełnosprawnych
  Mielec – winda dla niepełnosprawnych
  Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych korzystających z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Mielcu. Starostwo powiatowe buduje windę na jednej z bocznych ścian budynku...
 • 28 Sty, 2021
  Europejskie drzewo roku
  Europejskie drzewo roku
  W najbliższy poniedziałek  rusza konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę będzie reprezentować lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj