PRz zainauguruje dziś rok akademicki. Będą goście, ślubowanie i odznaczenia
fot. archiwum

Nowy rok akademicki oficjalnie inauguruje dziś Politechnika Rzeszowska. Studenci pierwszego roku oraz doktoranci złożą uroczyste ślubowanie, a zasłużeni pracownicy uczelni zostaną odznaczeni Srebrnymi i Brązowymi Krzyżami Zasługi oraz Medalami Komisji Edukacji Narodowej.

Ponadto studenci kierunku „Lotnictwo i kosmonautyka” specjalności „Pilotaż” otrzymają certyfikat ukończenia szkolenia do licencji pilota komunikacyjnego.

Udział w uroczystości potwierdzili parlamentarzyści, samorządowcy z regionu, przedstawiciele świata nauki, służb mundurowych, lotnictwa oraz instytucji współpracujących z Politechniką Rzeszowską.

PRz to najstarsza uczelnia na Podkarpaciu. Dziś kształci na 7 wydziałach ponad 14 tys. studentów, w tym – jako pierwsza uczelnia techniczna w kraju – pilotów lotnictwa cywilnego.

Inaugurację nowego roku akademickiego zaplanowano na godz. 11:00. Uroczystości odbędą się w budynku rektoratu przy al. Powstańców Warszawy w Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj