W dużych miastach Podkrpacia też rządziłby PiS
fot. archiwum

Krosno

W Krośnie łącznie oddano, 22 332 głosy z których 10 707, czyli niespełna 48 procent zdobyło Prawo i Sprawiedliwość, 6 215, czyli ponad 27 procent zdobyło KO. Ponad 11 procent głosów zdobyło SLD, niespełna 8 procent zdobyła Konfederacja, nieco ponad 5 procent zdobyło PSL. 

Przemyśl

W Przemyślu PiS zdobyło ponad 47 procent, niecałe 28 procent KO, nieco ponad 10 procent SLD, Ponad 8 procent Konfederacja i nieco ponad 6 PSL. W sumie oddano tam 26 643 głosy.

Relacja z Marka Cynkara z Przemyśla

Rzeszów

Na stronie PKW opublikowane już zostały końcowe wyniki głosowania we wszystkich 97 komisjach obwodowych w Rzeszowie. W stolicy Podkarpacia także wygrało Prawo i Sprawiedliwość, ale z wynikiem o wiele słabszym niż w skali całego województwa. W Rzeszowie PiS ma niespełna 43 procentowe poparcie, Koalicja Obywatelska prawie 27 procent, SLD 12,2 procent głosów, Konfederacja 9,9 procent, oraz PSL z Kukizem 7,3 procent głosów.

Stalowa Wola

55 procent głosów zdobyło Prawo i Sprawiedliwość w Stalowej Woli - drugim co do wielkości mieście Podkarpacia. To już oficjalne, końcowe wyniki w tym mieście, opublikowane przez Państwową Komisję Wyborczą. Poparcie dla rządzącej partii w mieście kierowanym przez prezydenta z PiS-u jest o prawie 8 procent niższe niż w całym okręgu 23. Na drugim miejscu w Stalowej Woli uplasowała się Koalicja Obywatelska, która zdobyła 19 procent głosów. SLD i Konfederacja zdobyły w Stalowej Woli po ok. 9 procent poparcia, a PSL 5,7 procent.

Tarnobrzeg

Komisje z Tarnobrzega także policzyły już wszystkie głosy. 45 procent mieszkańców tego miasta zagłosowało na Prawo i Sprawiedliwość. Koalicja Obywatelska zdobyła prawie 28 procentowe poparcie. Sojusz Lewicy Demokratycznej prawie 10 procent. Za Polskim Stronnictwem Ludowym opowiedziało się prawie 8,5 proc. wyborców, a na Konfederację Wolność i Niepodległość głosowało nieco ponad 8 proc. wyborców.

Relacja Wandy Piasek z Tarnobrzega

W okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim PiS zdobył 62,5 procent głosów, a w przemysko- krośnieńskim 65 procent.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Nowy budynek Sądu Rejonowego w Przemyślu
  Nowy budynek Sądu Rejonowego w Przemyślu
  W Przemyślu powstaje nowa siedziba Sądu Rejonowego.  To będzie nowoczesny a zarazem funkcjonalny i odpowiadający na potrzeby pracowników wymiaru sprawiedliwości...
 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj