3 nielegalnych imigrantów z Albanii zatrzymanych
fot. BOSG

Straż Graniczna z Korczowej na Podkarpaciu zatrzymała trzech Albańczyków, którzy przez zieloną granicę dostali się z Ukrainy do Polski. Do nielegalnego przekroczenia granicy doszło w okolicach przejścia granicznego. Mężczyźni w wieku od 20 do 35 lat zostali ujęci po kilku godzinach w jednym z hoteli w Radymnie.

Od razu przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy. W trakcie sprawdzeń w europejskich bazach danych strażnicy graniczni ustalili, że cudzoziemcy posiadają zakazy wjazdu na terytorium państw strefy Schengen. Wcześniej byli już deportowani za nielegalny pobyt oraz rozboje. Z Albanii do Lwowa na Ukrainie przedostali się drogą lotniczą. Następnie busem dotarli w rejon granicy z Polską. Tam w miejscu niedozwolonym przekroczyli ją pieszo.

Zatrzymani Albańczycy planowali dotrzeć do Niemiec i tam się osiedlić. Tymczasem zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

To pierwsi obywatele tego kraju, którzy w tym roku nielegalnie przekroczyli granicę na Podkarpaciu. W sumie od stycznia bieszczadzcy pogranicznicy zatrzymali 114 imigrantów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj