„Droga na tamę” to tytuł najnowszego słuchowiska przygotowanego przez Polskie Radio Rzeszów w związku z 35. rocznicą śmierci Jerzego Popiełuszki.

Kapelan warszawskiej Solidarności został zamordowany przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.  "Droga na tamę” mówi o okolicznościach śmierci duchownego i zachowaniu się w sądzie trzech sprawców tragedii. Tytuł nawiązuje do tamy we Włocławku, skąd do Wisły zrzucono ciało Jerzego Popiełuszki.

W rolę księdza wcielił się Paweł Gładyś. W sztuce występują aktorzy teatrów im. Wandy Siemaszkowej i ”Maska” w Rzeszowie, oraz chór Magnificat parafii św. Judy Tadeusza w Rzeszowie. Premiera radiowa słuchowiska "Drogi na tamę" i jednocześnie publiczne wysłuchanie w studiu koncertowym Polskiego Radia Rzeszów odbędzie się jutro (w niedzielę) o godz. 19.05. Potem nastąpi spotkanie z autorem tekstu Zbigniewem Branachem, dziennikarz i autor książek.

Słuchowisko wyreżyserował Andrzej Zajdel, zrealizował akustycznie Jerzy Dziobak, a oprawę muzyczną przygotowała Elżbieta Lewicka.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Kobieta 19 Paź, 2020

    Przepiękne słuchowisko nie wiem dlaczego nie zostały rozpowszechnione? Ciężko go znaleźli trudno odsłuchać. ?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj