Wieczór wspomnień z Bohaterami '39
fot. materiały organizatora

Akcja społeczno-patriotyczna pod nazwą „Rzeszów dla Bohaterów ‘39”, została zorganizowana z okazji Jubileuszu 80-lecia wybuchu II Wojny Światowej, a jej zamierzeniem było uhonorowanie i podziękowanie Seniorom i Kombatantom z naszego regionu za trudy walki oraz konieczności bycia świadkami tej ważnej części naszej polskiej historii. Zaplanowane działanie polegało na ugoszczeniu w rzeszowskich restauracjach Bohaterów II Wojny Światowej. Akcja trwała od 1 do 6 września 2019r. na terenie miasta Rzeszowa. Restauratorzy, którzy zadeklarowali swoje uczestnictwo w akcji zaoferowali się przyjąć i bezpłatnie ugościć dwudaniowym obiadem wraz z napojem, zgłaszających się bohaterów.

Finałem Akcji był „Wieczór wspomnień – Rzeszów dla Bohaterów '39”, w którym wzięło udział ponad 120 osób, w tym oprócz Seniorów i Kombatantów, ich opiekunowie; Restauratorzy, którzy przyłączyli się do Akcji; Partnerzy i Sponsorzy Akcji oraz Media. Podczas tego wieczoru została podana uroczysta kolacja, prezentowany był film dokumentujący wspomnienia uczestników II Wojny Światowej oraz krótki program artystyczno-wokalny wpisujący się w tematykę wieczoru.

 - Z ogromną radością w naszych sercach pragniemy podzielić się z Państwem wspomnieniami z tej wyjątkowej uroczystości jaką był finał akcji "Rzeszów dla Bohaterów '39." Łzy napływały do oczu, gdy przed wspólnym posiłkiem blisko 150 osób wstało i z dumą odśpiewało Rotę, to były bardzo wzruszające chwile dla wszystkich, tak dla młodego pokolenia jak i dla naszych specjalnych gości, Bohaterów '39 – mówi Małgorzata Dymek-Armata, właścicielka Restauracji Kulisy w Rzeszowie oraz Prezes Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła", które było inicjatorem i organizatorem Akcji.

Te wspólne chwile w których oddaliśmy cześć Bohaterom w osiemdziesiątą rocznicę wybuchu II Wojny Światowej na długo pozostaną w naszej pamięci. Nic nie dzieje się jednak samo i to dzięki wielu wspaniałym ludziom o wielkich sercach mogła odbyć się ta cała akcja, która rozpoczęła się już 1 września – komentuje Piotr Bartoń, Viceprezes Stowarzyszenia.

To właśnie od 1 do 6 września, rzeszowscy Restauratorzy, którzy aż w liczbie 16 lokali przyjęli zaproszenie do akcji i zostali jej współorganizatorami - podejmowali w swoich progach Bohaterów ’39, których częstowali bezpłatnymi posiłkami. Bardzo dziękujemy za to, że byliście z nami – mówią wzruszeni członkowie Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła".

Finał tej akcji to fantastyczny " Wieczór wspomnień – Rzeszów dla Bohaterów '39" , który odbył się 4 października 2019r. w Hotelu Falcon. Patronat honorowy na wydarzeniem objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Jak mówią organizatorzy Wydarzenia – bardzo nam miło, że władze miasta i województwa są przychylni do naszych akcji.

Każda akcja społeczna wymaga wsparcia w wielu obszarach, my mieliśmy ogromne szczęście, gdyż uwierzyło w nas i zaufało nam wielu fantastycznych darczyńców. Z całego serca dziękujemy

Wam wszystkim i każdemu z osobna. Wiemy, że tak jak my rozumiecie nasz cel, cel czynienia dobra. Wiemy, że zawsze możemy na Was liczyć, a nasze wspólne wartości idą tą samą drogą na której w dobrych celach zawsze się zejdziemy – dziękują organizatorzy.

Przechodząc do części artystycznej, szczególną uwagę pragniemy zwrócić na ogromne zaangażowanie wszystkich artystów. Stworzona została wspaniała atmosfera, przygotowanie na najwyższym poziomie, a o talentach trudno jest wyrazić się słowami, jesteście niesamowici. Bardzo dziękujemy WAM za to, że z takim sercem i zaangażowaniem podeszliście do tego tematu, który dla nas wszystkich Polaków jest bardzo ważny, za to, że daliście swoim przykładem żywą lekcję historii dla swoich koleżanek i kolegów oddając cześć niezwykłym ludziom, którzy walczyli o Naszą Wspólną Wolność. Okazaliście szacunek i zrozumienie, a to są wartości, które określają człowieczeństwo – nie mogą się nachwalić Artystów członkowie Stowarzyszenia "Pod Skrzydłem Anioła".

Naszym fantastycznym Bohaterom, tym którzy przybyli na kolację, jak i tym, którzy nie mogli z nami być w tym dniu, składamy jeszcze raz ogrom podziękowań - jesteście dla nas bardzo ważni. Mamy nadzieje, że przy kolejnych wydarzeniach oragnizowanych przez Stowarzyszenie "Pod Skrzydłem  Anioła" będzie okazja do ponownego spotkania – dziękują Seniorom i uczestnikom Akcji Organizatorzy.

Wydarzenie zwieńczyło wręczenie przez organizatorów wszystkim Bohaterom '39 czerwonych róż wraz z okazjonalnymi ciasteczkami - piernikami z napisem "Bohater '39" wyprodukowanymi specjalnie na tą Uroczystość.

 

 

Żródło: Stowarzyszenie Pod Skrzydłem Anioła

 

 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj