W Nowej Dębie świętowano Europejski Dzień Seniora
Fot. Wanda Piasek

I Europejski Dzień Seniora świętowano w Samorządowym Ośrodku Kultury w Nowej Dębie. Ideą spotkania w którym uczestniczyło ponad sto osób było propagowanie aktywności starszych mieszkańców gminy.

Seniorzy zaprezentowali m.in. własny program artystyczny, a w nim: spektakl teatralny i pokaz tańca towarzyskiego. Większość z nich podkreślała, że udział w różnych kółkach zainteresowań nie tylko wypełnia czas na emeryturze i daje satysfakcję z nowych doświadczeń, ale przede wszystkim stwarza możliwość spotkań w szerszym gronie.

Z oferty nowodębskiego Ośrodka Kultury korzysta około stu seniorów tygodniowo, nieco mniej z miejscowego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na terenie gminy jest 4,5 tysiąca emerytów.

Zastępca burmistrza Nowej Dęby Leszek Mirowski przyznaje, że gro mieszkańców w podeszłym wieku nie bierze czynnego udziału w życiu kulturalnym i społecznym. Powodem są zwykle ograniczenia zdrowotne ale, jak podkreśla Mirowski, osobom które tego potrzebują gmina na co dzień zapewnia usługi opiekuńcze w miejscu zamieszkania.

Z kolei przewodniczący Rady Seniorów w Nowej Dębie Stanisław Chałka zwraca uwagę, że organizowanie wszelkich imprez i wspólnych zajęć dla ludzi starszych daje im powód do wyjścia z "czterech ścian".

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Artykuły powiązane

 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 29 Sty, 2021
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  W Tarnobrzegu powstaje Jadłodzielnia
  Tarnobrzeg jest kolejnym miastem na Podkarpaciu, w którym powstanie Jadłodzielnia. Całe przedsięwzięcie nawiązuje do idei foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem....
 • 23 Sty, 2021
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  Zatrzymani za narkotyki i dopalacze
  W powiecie tarnobrzeskim zatrzymano 3 mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających i psychoaktywnych. Wpadli w ręce policjantów na jednym z...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj