Mieszkańcy m. Święte przerażeni piractwem drogowym
fot. Marek Cynkar

Policja zapowiada częstsze kontrole radarowe na prostym odcinku drogi przebiegającej przez wieś Święte, w gminie Radymno.

Jest to związane z naszą interwencją po rozmowie z mieszkańcami tej małej miejscowości. Ludzie narzekają, że przejeżdżające samochody często pędzą z prędkością ponad 100 km na godzinę, podczas gdy obowiązuje tam ograniczenie do 40 km. Pędzące pojazdy zabijają zwierzęta domowe: psy i koty, rok temu w wypadku drogowym zginął człowiek. W opinii mieszkańców, Policja rzadko przeprowadza tam kontrole radarowe. Proponują budowę progów zwalniających jednak administrator drogi, Zarząd Dróg Powiatowych w Jarosławiu, nie widzi takiej możliwości. Jak nam wyjaśniono przepisy nie pozwalają na stosowanie takiego rozwiązanie na drodze takiej klasy jaka jest we wsi Święte.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • west 17 Maj, 2017

    Do Mieszkańców Świętnego, czy doprawdy nie wiecie kto jeździ tymi samochodami?.. Czy macie długopis i kartkę, aby spisać numer rej. samochodu debila, który jutro na tej drodze może zabić Wasze dziecko, wnuka itd. Kiedy zabije i będzie procesja na cmentarz to wówczas będą chętni zeznawać...... To co dalej udajemy, że nie wiemy kto???!!! Czekamy na tragedię?

  • ahmed 17 Maj, 2017

    A co psy i koty robią na drodze? Niepilnowane zwierze domowe może wyrządzić spore szkody w ruchu drogowym. Jeśli taki pies wpadnie pod samochód i uszkodzi pojazd to kierowca ma prawo domagać się odszkodowania od właściciela psa.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj