Szkolenia i warsztaty dla przedsiębiorców w PCI
fot. pcinn.org

Podkarpackie Centrum Innowacji (PCI) organizuje w przyszłym tygodniu bezpłatne warsztaty dla przedsiębiorców, na których nauczyć się będą mogli m.in. twórczego projektowania. Odbędą się również szkolenia dotyczące pozyskiwania pieniędzy z funduszy unijnych.

Jak poinformował PAP Rafał Białorucki z PCI, warsztaty organizowane będą w czwartek, piątek i sobotę w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

Dodał, że szkolenie dla osób, które chcą prowadzić swoją firmę, dotyczyć będzie pozyskania środków z funduszy europejskich, odbędzie się w czwartek.

„Zostało ono zorganizowane z myślą o osobach, które planują założyć własny biznes. Eksperci doradzą i podpowiedzą, jakie są najpopularniejsze modele działania: od pomysłu, przez stworzenie i dalsze prowadzenie własnego start-upu. Nie zabraknie także poradnictwa biznesowego m.in. możliwości pozyskania źródeł finansowania zewnętrznego, głównie z funduszy europejskich” – wyjaśnił Białorucki.

Z kolei w piątek i w sobotę odbędą się warsztaty twórczego projektowania, na których uczestnicy poznają metodę Design Thinking. Warsztaty odbędą się w ramach programu Projektanci Innowacji PFR. Program ten ma wspierać rozwój innowacji w naszym kraju, poprzez tworzenie i rozwijanie tzw. umiejętności miękkich, szczególnie wśród osób zainteresowanych kreatywnym myśleniem

„Myślenie kreatywne jest wykorzystywane podczas tworzenia nowego produktu lub usługi, jak również podczas wdrażania nowych rozwiązań. Metoda ta odniosła międzynarodowy sukces. Ten sposób działania przekażą trenerzy z Google Polska” – zaznaczył Białorucki.

Warsztaty odbędą się w siedzibie Podkarpackiego Centrum Innowacji w Rzeszowie, ul. Lenartowicza 4. Wstęp jest bezpłatny, obowiązuje wcześniejsza rejestracja przez internet.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj