Kolejne szkolenie żołnierzy PBOT
Fot. 3 PBOT

Prawie 1,5 tys. żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej szkoliło się w miniony weekend na terenie województwa – poinformował PAP w poniedziałek rzecznik prasowy brygady kpt. Witold Sura.

Dodał, że szkolenia odbywały się w miejscowościach, w których rozmieszczone są bataliony lekkiej piechoty podkarpackiej brygady. "Udział w nich wzięło niemal 1,5 tysiąca naszych żołnierzy. Część szkoleń była realizowana w stałych rejonach odpowiedzialności" – zaznaczył Sura.

Żołnierze, jak powiedział rzecznik, ćwiczyli w terenie zurbanizowanym "działania nieregularne". Wyjaśnił, że chodzi m.in. o szkolenia dotyczące organizacji zasadzek w czasie działań wojennych.

Równolegle ze szkoleniem trwał zaciąg do służby. W sobotę do podkarpackiej brygady wcielonych zostało ponad 90 osób.

Kpt. Sura przypomniał, że misją WOT jest obrona i wspieranie lokalnej społeczności. "W czasie pokoju to zadanie realizowane jest między innymi w formie przeciwdziałania i zwalczania skutków klęsk żywiołowych oraz prowadzenia działań ratowniczych w sytuacjach kryzysowych" - powiedział.

3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego ps. "Pług" powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku.

(PAP)

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 16 Gru, 2020
  Budowa gazociągów
  Budowa gazociągów
  Prawie 160 km długości mają łącznie dwa wielkie gazociągi powstające na Podkarpaciu. To element europejskiego systemu, który ma nam zapewnić...

1 komentarz

 • Paweł 18 Lis, 2019

  Znowu duże dzieci bawiły się w wojsko, zamiast się zająć czymś pożytecznym. Co gorsza, na ich zabawę płyną z budżetu państwa naprawdę duże pieniądze, których dramatycznie brakuje np. w służbie zdrowia, czy oświacie. Ale czego się nie robi dla stworzenia iluzji, że jesteśmy "silni, zwarci i gotowi"?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj