Krystyna Maresch-Knapek o 150-leciu Teatru "Fredreum"
Fot. Marek Cynkar

Ludzie różnych zawodów i profesji tworzą Towarzystwo Dramatyczne "Fredreum" w Przemyślu. Są aktorami, scenografami, pracują w garderobie. Towarzystwo świętuje 150 lecie działalności.

To najstarszy teatr amatorski w Polsce i jeden z najstarszych w Europie. Jego zalążkiem było powołanie w 1869 roku przez pasjonatów sztuki koło dramatyczne, sześć lat później radni miejscy udostępnili im salę w Zamku Kazimierzowskim gdzie mogli organizować próby oraz przedstawienia.

Towarzystwo Dramatyczne "Fredreum"  nie posiada sponsora finansującego działalność teatru. Utrzymuje się ze składek członkowskich i ze sprzedaży biletów na spektakle.  

Obchody jubileuszu 150-lecia potrwają do jutra. Oficjalne rozpoczęcie dziś o 19 na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu. Będzie m.in. prezentacja multimedialna dotycząca historii "Fredreum", otwarcie wystawy fotograficznej, a później  recital piosenek Edith Piaf.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Teresa Połomska z Przemyśla 09 Maj, 2023

    Bardzo przykre ,że Teatr nie ma sponsorów a tyle bogatych ludzi biznesu jest w Przemyślu . Gdzie są dotacje z Ministerstwa Klutury i Dziedzictwa Narodowego ? Wstyd i hańba dla państwa Polski , żeby aktorzy dostawali grosze z biletów a przecież trzeba uszyć stroje , obuwie itd. . Gdzie jest firma Pana Inglota ? gdzie Fiore ? gdzie Kardamon i Benedyktyńska ? Może należałoby zwłoć panów biznesu i zrobić sponsoring ? Daje poparcie dla Teatru !

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj