Miller i Schetyna w Rzeszowie o uchodźcach
Źródło: pixabay.com

Działania polskiego rządu w sprawie relokacji uchodźców są niebezpieczne i niezrozumiałe - powiedział w Rzeszowie Grzegorz Schetyna.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej uważa, że dotychczasowe ustalenia powinny być wykonane, co nie oznacza, że Polska od razu musi przyjąć około 7 tysięcy osób, czyli tyle ile zobowiązał się poprzedni rząd.

Grzegorz Schetyna powiedział, że na pewno będzie to mniejsza liczba, bo zmieniło się unijne prawo, które pozwala też lepiej kontrolować uchodźców.

Z kolei były szef SLD Leszek Miller podczas dzisiejszej wizyty w Rzeszowie mówił, że Polska nie może w sprawie uchodźców mówić "nie bo nie". Jego zdaniem w tej kwestii powinna obowiązywać zasada dobrowolności.

Według obu polityków otwarta "wojna" z Unią i Komisją Europejską to najgorszy z możliwych scenariuszy jaki może przyjąć polski rząd.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

1 komentarz

 • Walter 20 Maj, 2017

  Panie Miller i jerk Schetyna przyjmijcie do swoich domow beda pod wasza kontrola.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj