Noc Muzeów w Leżajsku, Przeworsku, Krośnie i Żarnowcu
Źródło: pixabay.com

Po raz dwunasty w Polsce i po raz dwudziesty w Europie w sobotnią noc muzea otwierają swoje podwoje. Wszystkie ekspozycje można zwiedzać za darmo.

Muzeum Ziemi Leżajskiej przygotowało Festiwal Kulinarno-Kulturalny, który rozpocznie się o godz. 13:30. W programie m.in. prezentacja motocykli, otwarcie wystawy "Fajki Przemyskie" z kolekcji Zbigniewa Bednarczyka oraz turniej wolnego palenia fajki. Finałem będzie plenerowy musical "Romeo i Julia".

Od godz. 16:00 zaprasza Muzeum Zespół Pałacowo-Parkowy w Przeworsku, w którym mieści się także Muzeum Pożarnictwa. Będzie można przejechać się karetą vis a vis z przełomu XIX i XX wieku oraz obejrzeć rekonstrukcję wesela Teresy Lubomirskiej - córki Andrzeja z Księciem Eustachym Sapiehą z 1909 roku.

Jedną z atrakcji placówek Muzeum Rzemiosła w Krośnie będzie pokaz czesania fryzur w klimacie lat 60. oraz stylizacji brody i zarostu. W Muzeum Misyjnym Sióstr Klawerianek zorganizowany zostanie mini kurs języka Ibo oraz warsztaty muzyczne.

I jeszcze Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu, gdzie będzie można poznać nie tylko życie i twórczość wybitnej polskiej pisarki, ale i obejrzeć wystawę ikon Ingi Marczyńskiej. W Muzeum w Żarnowcu będzie nasze plenerowe studio.

Specjalna audycja z okazji Nocy Muzeów rozpocznie się o godz. 16:08.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Od maja ekologiczne, miejskie autobusy z Krosna mogłyby w weekendy jeździć do uzdrowisk Iwonicz i Rymanów. Taką propozycję składają władze...
 • 30 Sty, 2021
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Pobiegli żeby pomóc chorej dziewczynce
  Śnieg, mróz, porywisty wiatr i koronawirus nie przeszkodziły krośnieńskiemu policjantowi w organizacji IV edycji „Biegu na zamek”. Z uwagi na...
 • 29 Sty, 2021
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Większe wynagrodzenie dla rodzin zastępczych
  Rada Powiatu Krośnieńskiego jednogłośnie postanowiła podnieść wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych. W tym powiecie jest ich 12 w tym 2...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj