Olga Boznańska, Jacek Malczewski, Leon Wyczółkowski, Stanisław Wyspiański to niektórzy z artystów, których prace można od dzisiaj oglądać na wystawie w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli.

Na ekspozycji zgromadzono prawie 70 dzieł najwybitniejszych twórców okresu Młodej Polski z przełomu XIX i XX wieku. To obrazy i rzeźby pochodzące z prywatnych zbiorów oraz z różnych placówek muzealnych w kraju.

Wystawa, która potrwa do 29 marca, prezentowana jest w galerii malarstwa Alfonsa Karpińskiego - jednego z czołowych twórców Młodej Polski, otwartej w styczniu w Stalowej Woli. Znajduje się ona na poddaszu wyremontowanego zabytkowego budynku dawnego sądu powiatowego, gdzie pracował ojciec artysty, który był w Rozwadowie sędzią powiatowym.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czytany 523 razy

1 komentarz

  • Observator 17 Gru, 2019

    Ciekawa i dostojna wystawa dzieł słynnych malarzy pt.: "Szczęśliwa godzina. Młoda Polska"., której wernisaż odbył się w ubiegłą niedzielę- 15.12.2019r. w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli. Otwarciu wystawy towarzyszył koncert zespołu- Ula Lazar Band. Podziękowanie dla Dyrektor Muzeum Pani Lucyny Mizery i jej Zespołu oraz Kuratora wystawy Pani dr Anny Król. Również gratulacje na okoliczność otrzymanych wyróżnień i odznaczeń z okazji 20-lecia Muzeum.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj