Więcej muzyki i nowe programy. Przemysław Tejkowski o zmianach w ramówce Radia Rzeszów
fot. archiwum

Koniec roku to czas podsumowań, nie inaczej jest i u nas.

Prezes Radia Rzeszów Przemysław Tejkowski powiedział, że program stacji został tak skonstruowany aby towarzyszyć słuchaczom przez 24 godziny w każdej dziedzinie życia a podstawowa funkcja radia - informacyjna - jest  spełniana od rana do późnej nocy.

Od 2 stycznia zmienia się ramówka Radia Rzeszów. Nazwaliśmy to hucznie - wychodzimy z ram - powiedział prezes rozgłośni, ale, jak dodał, tak naprawdę trzymamy się głównych założeń. Będzie więcej muzyki, nowe audycje, a kilka dotychczasowych programów będzie miało inną porę emisji. 

W pasmach od 9:00 do 15:00 będzie mniej rozmów - za to dwie dodatkowe godziny muzyki. W poniedziałki przed południem - program interwencyjny. Czwartkowe popołudnia będą dla młodych słuchaczy. W niedzielne poranki zaprosimy do studia polityków, a po południu będą audycje ze świata kultury. 

Przemysław Tejkowski powiedział, że najważniejsze informacje z kraju uzupełniają wydarzenia, które dzieją się blisko nas. Jesteśmy także w stałym kontakcie ze słuchaczami poza anteną radiową. Dlatego w naszej  siedzibie przy ul. Zamkowej organizowane są koncerty popularnych i regionalnych muzyków oraz przedstawienia  Sceny Teatralnej Polskiego Radia Rzeszów. To nie wszystko - latem odbywa się muzyczny Dino Top Festiwal a w ciągu całego roku - audycje wyjazdowe. 

Przemysław Tejkowski zwrócił również uwagę na obecność tematów historycznych oraz produkcję słuchowisk, które są emitowane w rozgłośniach w całej Polsce. Zwyczajem już jest, że co roku powstają adaptacje wybranych utworów literackich.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Artykuły powiązane

7 komentarzy

 • STAŁY SŁUCHACZ 10 Sty, 2020

  Programowe nowości i zmiany to jedno. Być może się sprawdzą być może nie. Jazdy kontrolowanej faktycznie szkoda, ale może powróci. Jednak razem ze zmianą ramówki pojawiły się tak uciążliwe i działające na nerwy reklamy suplementów diety. Rozumiem, że trzeba się ratować i dopinać budżet, ale do tej pory dawaliście sobie radę bez tego. Wiem, kasa kusi, a te firmy płacą dużo. Ale byliście jedyną stacją bez tego typu reklam. Zawsze reklamy były wyważone, nie nachalne ani denerwujące. To Was odróżniało od wszystkich innych stacji radiowych nadających na podkarpaciu. Byliście JEDYNI. Za to Was szanowałem. Dziś, cóż, nadawanie denerwujących reklam co kilkanaście -dziesiąt minut skutecznie zniechęca do słuchania pomimo dobrych audycji i świetnych prowadzących.

 • Koko 09 Sty, 2020

  Jazda Kontrolowana - to była super audycja ale jak zwykle: inni wiedzą lepiej co nam się podoba.

 • Ryszard 03 Sty, 2020

  Jazda Kontrolowana to była jedna z lepszych audycji !!! Więcej polskich piosenek i muzyki bo tylko zagraniczny łomot!!!

 • ankadaw 02 Sty, 2020

  Bardzo żałuję, że nie posłuchamy już Jazdy kontrolowanej. Skąd teraz będziemy wiedzieć, co słychać u Pana Tomka?! I kto będzie pozdrawiał roztrzepanych kierowców...Może Pan Dyrektor jeszcze zmieni zdanie..:) PS. Rozmowy od 9-15 były fantastyczne i przyjemnie się ich słuchało, i czerpało przeróżną wiedzę.

 • Kasia 01 Sty, 2020

  Szkoda,że została zdjęta Jazda Kontrolowana. Jedna z najlepszych audycji! Duet pana Tomka i Pani redaktor super się uzupełniał i przede wszystkim-uświadamiali nam słuchaczom jak zachować się na drodze. Uczyli tego czego nikt nigdy nie dowiedział się na kursie jazdy. Szkoda ogromna. Jeśli program nie wróci pomimo tylu głosów za jego przywróceniem to ja przestaję Was słuchać!

 • Magda 31 Gru, 2019

  Chciałabym zeby zmienila sie pora nadawania Alternatywy na rozsadniejsza

 • Jacek 31 Gru, 2019

  Proszę więc, skoro jesteście dla słuchaczy o powrót do ramówki najlepszej audycji czyli Jazdy Kontrolwanej.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj