Dwoje wspaniałych artystów, pianistkę Lenę Ledoff i wokalistę Adama Rymarza połączyła miłość do twórczości wybitnego polskiego kompozytora muzyki filmowej, prekursora współczesnego jazzu - Krzysztofa Komedy. Rezultatem ich współpracy jest unikatowy projekt DUO KOMEDA, w którym ekspresja jazzowego wyrazu w oryginalny sposób łączy się z subtelnością komedowskich impresji, a tematy filmowe, np. słynna Kołysanka z filmu „Rosemary’s baby” brzmią świeżo i odkrywczo. Natomiast mniej znane utwory, dzięki tekstom Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, zyskują w interpretacji artystów nowy blask. Za sprawą piosenek i melodii filmowych, DUO KOMEDA jest jednocześnie podróżą w lata 50 i 60-te ubiegłego wieku. Lata, w których tworzył tak wyjątkowy artysta, jakim był Krzysztof Komeda.

 

Lena Ledoff

Lena Ledoff

Urodziła się w St. Petersburgu. Jest absolwentką wydziału fortepianowego Akademii Muzycznej w Woroneżu. W 1994 r. na stałe zamieszkała w Polsce. Występuje z koncertami w oryginalny sposób łącząc muzykę klasyczną i jazzową, komponuje muzykę dla teatru, jest
autorką projektów muzycznych, sztuk teatralnych i utworów literackich. Występowała na scenach Paryża, Toronto, Pragi, Bratysławy, Kijowa, St. Petersburga, Irkucka, Ottawy, Montrealu, Lwowa, Budapesztu, Warszawy i wielu polskich miast. Brała udział w wielu festiwalach jazzowych w kraju i za granicą, m.in. Jazz Jamboree (Warszawa), Ladie's Jazz Fest (Gdynia), 37 Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych (Kalisz), 7 Międzynarodowy Festiwal Pianistów Jazzowych (Praha, Czechy), Designed In Poland (Budapeszt, Węgry), Łódź Czterech Kultur, Baikal Waves (Irkuck), Festiwal Filmowy Muzyki Krzysztofa Komedy (Warszawa), Kolory Polski (Łódź), White Night Swing (St. Petersburg, Rosja). Nagrała pięć płyt z muzyką jazzową. Jako kompozytor i muzyk współpracuje z Warszawskim Teatrem Studio i Ateneum, a także Teatrem Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi. W lutym 2019 roku nakładem wydawnictwa Prószyński i Spółka ukazała się (napisana wspólnie z Przemysławem Dąbrowskim) jej pierwsza książka - "My, psy, czyli czapka admirała Yamamoto”. 2-go lutego 2019 roku w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi odbyła się premiera musicalu "My, psy" na podstawie książki. Autorką muzyki jest Lena Ledoff.

Adam Rymarz

Adam Rymarz

Wokalista obdarzony słuchem absolutnym oraz niezwykle ciepłą barwą głosu, o szerokich możliwościach ekspresji. Z powodzeniem porusza się w różnorodnych stylach muzycznych, od jazzu po soul i gospel. W repertuarze ma utwory należące do kanonu piosenki polskiej oraz światowe standardy muzyki rozrywkowej. Jest absolwentem wokalistyki jazzowej w Akademii Muzyczna w Katowicach, laureatem licznych nagród i wyróżnień, w tym statuetki „Indywidualność wokalna” (Inowrocław 2002) oraz Grand Prix i Nagrody Specjalnej Prezydenta Miasta St. Warszawy dla Najlepszego Wokalisty Gospel (Warsaw Gospel Days 2005). Zadebiutował profesjonalnie na scenie krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego w 2001r. W latach 2003-2005 śpiewał w grupie wokalnej Teatru Muzycznego Roma w Warszawie („Miss Sajgon” i „Koty”). Brał udział w licznych produkcjach radiowo-telewizyjnych oraz nagraniach płytowych. Występował w duecie z Haliną Frąckowiak, Anną Serafińską, Ewą Urygą, Danutą Błażejczyk i Izą Połońską. Współpracował również z Krzysztof Herdzin Trio, Brass Standard Jazz Orchestra, Maciejem Fortuną, Edem Partyką (USA), Izą Zając i Januszem Szromem. W 2016 roku ukazała się jego debiutancka płyta "Stabat Mater Dolorosa" nagrana z jazzowym pianistą Witoldem Janiakiem. Album zdobył nominacje do tytułu Wirtualne
Gęśle 2016 oraz Folkowy Fonogram Roku 2016, przyznawany przez Polskie Radio. Ma na koncie także własny program "Flirtując z Bachem", złożony z jazzowych interpretacji utworów największego kompozytora epoki baroku. Od 2011 roku trenuje wokalnie aktorów związanych z łódzkimi teatrami. Współpracował z Jerzym Stuhrem, Wojciechem Kościelniakiem, Małgorzatą Bogajewską i Przemysławem Dąbrowskim, przygotowując od strony wokalnej reżyserowane przez nich spektakle. Od 2015 roku jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, gdzie na Wydziale Aktorskim prowadzi zajęcia z impostacji głosu.

Czytany 995 razy

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj