Trwają ostatnie prace porządkowe na obwodnicy Sanoka
Fot. Archiwum

Obwodnica Sanoka jest prawie gotowa, trwają jeszcze prace porządkowe oraz ostatnie prace wykończeniowe. Wykonawca inwestycji, firma Max Bögl Polska Sp. z o.o. złożyła dziś do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego wniosek o zezwolenie na jej użytkowanie. Po uzyskaniu pozwolenia, nowa trasa zostanie udostępniona kierowcom.

Obwodnica Sanoka przebiega południową stroną miasta, ma długość prawie 7 km. Zaczyna się na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 Krosno - Medyka z drogą wojewódzką nr 886 relacji Domaradz - Sanok. Koniec stanowi włączenie obwodnicy do drogi krajowej nr 84, czyli wylotowej ulicy Lipińskiego w kierunku Zagórza.

Trasa posiada parametry techniczne drogi przeznaczonej dla ruchu przyspieszonego o przekroju 2+1. Obwodnica zostanie połączona z innymi drogami za pomocą 4 skrzyżowań jednopoziomowych.

Budowa trasy od ogłoszenia przetargu na projekt trwała pięć i pół roku. Koszt inwestycji wyniósł ponad 207 milionów złotych, inwestycja otrzymała dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 13 Sty, 2021
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku ponownie uruchomi jutro trzy oddziały: neurologiczny, wewnętrzny i kardiologiczny. Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku wyjaśnia, że...
 • 06 Sty, 2021
  STS Sanok przegrał z GKS-em Katowice
  STS Sanok przegrał z GKS-em Katowice
  Polska Hokej Liga wznowiła rozgrywki po świąteczno-noworocznej przerwie. Ciarko STS Sanok przegrał wyjazdowy mecz z wyżej notowaną drużyną GKS Katowice...
 • 30 Gru, 2020
  Areszt dla podejrzanego o narażenie życia
  Areszt dla podejrzanego o narażenie życia
  Areszt tymczasowy zastosował Sąd Rejonowy w Sanoku wobec 19-latka, który potrącił innego mężczyznę, przewiózł go kilka metrów na masce samochodu,...

1 komentarz

 • Observator 07 Sty, 2020

  Tylko niech tą nową obwodnicę Sanoka dokładnie i z głową oznakują i opiszą, bo oznakowanie obwodnicy Strzyżowa pod kątem kierunków i miejscowości pozostawia wiele do życzenia. Np. w trakcie jazdy tą nową drogą na rondzie pojawia się tylko kierunek Jasło i nr drogi do Jasła, a nie ma wskazania co do istotnego kierunku na Krosno. Drugi zjazd z tego ronda to kierunek Lutcza..

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj