"Prezentki" i "Elektryk" najlepszymi szkołami
Fot. Marcin Kalita

Najlepsze podkarpackie liceum jest w Rzeszowie, a najlepsze technikum w Krośnie. Ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych po raz 22. przygotował miesięcznik "Perspektywy".  

Liceum Ogólnokształcące sióstr Prezentek zajęło 36 miejsce . W ostatnich trzech latach liceum sióstr Prezentek utrzymywało się w pierwszej trzydziestce rankingu.

Z kolei  krośnieńskie Technikum nr 5 , specjalizujące się między innymi w takich kierunkach jak informatyka i elektronika - zajęło 15 miejsce w rankingu  Perspektyw. 

Dyrektorki obu szkół podkreślają, że  takie wyniki to  efekt pracy doskonałych nauczycieli oraz ich współpracy z ambitnymi uczniami. 

Twórcy rankingu brali pod uwagę  pod uwagę sukcesy szkoły w olimpiadach przedmiotowych, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych. W przypadku techników uwzględniono też wyniki egzaminów zawodowych.

LO sióstr Prezentek w Rzeszowie - relacja Ewy Niedziałek Szeligi

Technikum nr 5 w Krośnie- relacja Renaty Machnik
 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Weekendowe autobusy do uzdrowisk
  Od maja ekologiczne, miejskie autobusy z Krosna mogłyby w weekendy jeździć do uzdrowisk Iwonicz i Rymanów. Taką propozycję składają władze...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj