Ewa Leniart wraca z Sejmu na stanowisko wojewody
Fot. jj

 Ewa Leniart ponownie będzie wojewodą podkarpackim - podaje portal Rzeszów News. Jutro ma zostać powołana na to stanowisko. Informację miał potwierdzić  Krzysztof Sobolewski, szef Komitetu Wykonawczego PiS.  

Leniart pełniła funkcję wojewody do października. Od listopada jest posłem. W wyborach  do Sejmu uzyskała bardzo wysokie poparcie, zdobywając ponad 36 tys głosów. Był to drugi rezultat na rzeszowsko tarnobrzeskiej liście PiS (za "jedynką" listy K.Sobolewskim). Ponieważ nie można łączyć mandatu posła z funkcją wojewody złożyła rezygnację, Na jej miejsce jednak nikogo nie powołano, co wielu komentatorów przyjęło jako zapowiedź jej powrotu do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. W takim wypadku jej miejsce w Sejmie zajmie Andrzej Szlachta, któremu 15 tys głosów nie wystarczyło na utrzymanie miejsca w parlamencie.

Wg Rzeszów News Ewa Leniart obejmie stanowisko najpóźniej w poniedziałek. Dzień wcześniej ma się, już jako wojewoda, pojawić na świąteczno-noworocznym  spotkaniu opłatkowym regionalnych działaczy PiS w Filharmonii Podkarpackiej.

Oceń ten artykuł
(7 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

2 komentarzy

 • Wpisz swoją nazwę ... 24 Sty, 2020

  Typowe dla piszewii zachowanie. Koleś 'wojewódki,' Szlachta, kasę za odprawę z sejmu zgarnął a teraz wskoczy na sejmowe miejsce Leniartowej. Widzicie pelikany jak was doją na grube dziesiątki tysiące rzucając wam jałmużnę 500+?

 • . 10 Sty, 2020

  To jest właśnie robienie w konia wyborców. Partia " na zanętę" wystawia znane nazwisko, ludzie głosują, a za chwile Pani zrzeka się mandatu posła i 36 000 głosów przepada na rzecz innej osoby. Czy nie lepiej zachować honor i nie startować jeśli nie ma się zamiaru być posłem ????? Partyjniactwo niestety na I miejscu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj