Ministerstwo Finansów: Są pieniądze dla podkarpackich samorządów
Fot. Archiwum

Podkarpackie samorządy, które straciły pieniądze z powodu przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Sanoku, jeszcze dziś otrzymają 76 milionów złotych w ramach subwencji oświatowej  i równoważącej - poinformował w Sejmie wiceminister finansów.

Leszek Skiba dodał, że resort pracuje również nad możliwością wypłaty kolejnej raty subwencji w przyspieszonych terminach, zapewniając tym samym bezpieczeństwo funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego. Bez zakłóceń ma też przebiegać wypłata świadczenia 500+.

Wiceminister Skiba powiedział, że przymusowa restrukturyzacja, o której zdecydował 15 stycznia Bankowy Fundusz Gwarancyjny, była wyborem mniejszego zła, mającym uchronić Podkarpacki Bank Spółdzielczy w Sanoku przed upadłością. Dzięki temu udało się uchronić około 57 procent środków, które posiadały na depozytach m.in. samorządy.

Wiceszef resortu finansów przypomniał, że wojewoda podkarpacki jest w stałym kontakcie z przedstawicielami podkarpackich samorządów, które miały ulokowane środki na kontach w Podkarpackim Banku Spółdzielczym w Sanoku. Jutro odbędzie się spotkanie, na którym mają być oszacowane pełne straty samorządów.

Bankowy Fundusz Gwarancyjny przypomniał, że klienci indywidualni, a także małe i średnie firmy zachowują w całości środki ulokowane w banku do równowartości 100 tysięcy euro.

Oceń ten artykuł
(15 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 13 Sty, 2021
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku ponownie uruchomi jutro trzy oddziały: neurologiczny, wewnętrzny i kardiologiczny. Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku wyjaśnia, że...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj