Duże ulgi w ramach Małego ZUS-u Plus
fot. W.Piasek

Niemal dwukrotne podwyższenie kwoty rocznego przychodu do 120 tysięcy złotych oraz obniżenie odprowadzanych składek to jedne z ważniejszych zmian dla przedsiębiorców w ramach "Małego ZUS-u Plus".

Wchodząca w życie od 1 lutego oferta jest rozszerzoną kontynuacją tak zwanego "Małego ZUS-u" i ma stanowić wsparcie dla niewielkich podmiotów gospodarczych.

Podstawowym warunkiem skorzystania z tej ulgi jest udokumentowanie prowadzenia działalności w minionym roku kalendarzowym przez okres co najmniej dwóch miesięcy.

Elżbieta Sołtys-Żurek z tarnobrzeskiego Inspektoratu ZUS podkreśla, że istotną zmianą będzie również sama zasada naliczania podstawy wymiaru składek społecznych, nie jak dotychczas od przychodu, tylko od dochodu.

Z kolei rzecznik rzeszowskiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Wojciech Dyląg zwraca uwagę, że korzystne dla właścicieli firm obniżenie tych składek oznacza również niższe składki m.in. na poczet przyszłych świadczeń emerytalnych.

Przedsiębiorcy, którzy chcą przystąpić do "Małego ZUS-u Plus" muszą do zgłosić najpóźniej do 2 marca tego roku.

Oceń ten artykuł
(6 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj