Zatrzymali trzy auta z cofniętymi licznikami
Fot. Archiwum

Podczas weekendu podkarpaccy policjanci z Niska zatrzymali trzy samochody z cofniętym licznikiem. Rekordzista miał 300 tys. kilometrów przebiegu mniej niż odnotowano w Centralnej Ewidencji Pojazdów.

Najpierw na ul. Sandomierskiej funkcjonariusze zatrzymali do kontroli seata. Wtedy okazało się, że licznik wskazuje o blisko 113 tys. mniej od wartości z lipca ubiegłego roku. Ostatecznie okazało się, że błąd popełnił diagnosta, który przez pomyłkę wpisał niewłaściwy przebieg. Stąd apel policjantów, żeby sprawdzać dane wpisywane w dokumentach podczas przeglądów technicznych, kupna auta czy wymiany licznika.

Następnie w Wolinie, niedaleko Niska, policjanci zatrzymali volkswagena. To auto miało cofnięty licznik o blisko 300 tys. kilometrów. Mieszkaniec Rudnika nad Sanem twierdził, że licznik sam się przestawił, a on nie zdążył zgłosić tego faktu.

Kolejne auto - mercedes - miał na liczniku 24 tys. kilometrów mniej niż 2 miesiące wcześniej podczas przeglądu technicznego. Policjanci będą wyjaśniać skąd wzięły się te różnice.

Od 1 stycznia mundurowi podczas każdej kontroli, sprawdzają stan licznika zatrzymanego pojazdu. Za ingerencję we wskazanie drogomierza grozi kara od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Urząd dla niepełnosprawnych
  Osoby niepełnosprawne mają łatwiejszy dostęp do Powiatowego Urzędu Pracy w Nisku. Przy budynku uruchomiono windę z szybem panoramicznym dostosowaną do...
 • 30 Sty, 2021
  Budżet Niska uchwalony
  Budżet Niska uchwalony
  Radni Niska uchwalili budżet gminy na 2021 rok. Dochody zaplanowano na poziomie prawie 112 milionów złotych, a wydatki ponad 3...
 • 29 Sty, 2021
  Policjanci ratują przed wychłodzeniem
  Policjanci ratują przed wychłodzeniem
  Kolejne osoby uratowane przed wychłodzeniem dzięki informacji świadków. W środę wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie, że w rejonie osiedlowych garaży w...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj