Są oferty firm, ktore chcą zbudować odcinek S19 od Kielanówki do Babicy
Fot. Archiwum

Sześć ofert wpłynęło w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie odcinka drogi ekspresowej S19 od węzła Rzeszów Południe do Babicy. Trasa jest częścią szlaku Via Carpatia. Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału GDDKiA poinformował, że inwestycją zainteresowane są zarówno firmy polskie i zagraniczne.

Najniższą ofertę złożyła firma China Harbour Engineering Company LTD na kwotę niemal miliard 200 mln zł, najwyższą konsorcjum firm z liderem Porr na około 3 miliardy 200 mln zł.

Odcinek Rzeszów Południe, czyli w rejonie Kielanówki do Babicy będzie realizowany w systemie „projektuj - buduj”. To oznacza, że wykonawca będzie miał możliwość optymalizacji rozwiązań zawartych w projekcie budowlanym i wykonawczym. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2025.

Odcinek będzie miał ponad 10 km, w ramach jego budowy powstanie też m.in. tunel o długości ok. 2 km, pięć estakad, dwa wiadukty nad S19 oraz trzy przejścia dla zwierząt i jeden przejazd pod S19. W ramach umowy wykonany zostanie także węzeł Babica.

Obecnie na Podkarpaciu w realizacji jest ponad 54 km S19, kolejne 85 km jest w przygotowaniu. Kierowcy mogą już korzystać z ponad 30 km tej trasy na odcinku od Sokołowa Małopolskiego do Rzeszowa. Droga ekspresowa S19 w województwie podkarpackim będzie miała docelowo długość ok. 169 km.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 02 Lut, 2021
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Sytuacja na podkarpackich drogach
  Główne drogi w regionie są przejezdne - informuje Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Nawierzchnie są czarne suche, lokalnie zabielone z  błotem...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj