Tarnobrzeskie Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 w nowej siedzibie
Fot. Wanda Piasek

Niemal czterokrotnie powiększyła się infrastruktura Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 - Tarnobrzeska Dolina Wisły. Prowadząca edukację ekologiczno-przyrodniczą placówka przeprowadziła się z kilku ciasnych pomieszczeń parterowego skrzydła Zamku Dzikowskiego do budynku po dawnej ujeżdżalni na terenie kompleksu pałacowo-parkowego.

Zaadaptowany na potrzeby Centrum obiekt o powierzchni 415 m. kw. nie tylko podnosi standard warunków lokalowych, ale przede wszystkim umożliwia rozszerzenie działalności edukacyjnej ośrodka, która od lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Nową przestrzeń zyskały sale ekspozycji tematycznych: prehistoryczna, z dioramą przyrodniczą, z akwariami, terrariami i paludariami oraz pracownie: plastyczna i mikroskopowa. Placówka wzbogaciła się także o bibliotekę z czytelnią i dużą salę multimedialną.

Prace adaptacyjno-remontowe kosztowały niespełna 1,5 mln zł , a całe przedsięwzięcie było możliwe dzięki 85-procentowej dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Pozostałą kwotę zabezpieczyło miasto.

Tarnobrzeskie Centrum Promocji Obszaru Natura 2000 odwiedza rocznie około 100 tysięcy osób, od najmłodszych po najstarszych sympatyków przyrody. Wielu z nich korzysta również z organizowanych przez tę placówkę zajęć w terenie oraz wycieczek krajobrazowych, głównie w Dolinę Wisły i w rejony Puszczy Sandomierskiej.

Oceń ten artykuł
(8 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  Bójka nad Wisłą w Tarnobrzegu
  W Tarnobrzegu zazdrosny o byłą dziewczynę 16-latek pobił z kolegami jej obecnego chłopaka. Do zdarzenia doszło na ulicy Wałowej. Jak...
 • 01 Lut, 2021
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia w Tarnobrzegu
  Na wniosek Tarnobrzeskiego Towarzystwa Historycznego Rada Miasta Tarnobrzega ustanowiła rok 2021 Rokiem Ferdynanda Kurasia. Ideą tego przedsięwzięcia jest przypomnienie postaci...
 • 30 Sty, 2021
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  PSZOK w Tarnobrzegu już czynny
  Po miesięcznej przerwie został ponownie uruchomiony Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Tarnobrzegu. W ramach stałych opłat za odbiór śmieci...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj