Obwodnica Rzeszowa poza rządowym planem
fot. Archiwum

Południowa obwodnica Rzeszowa nie znalazła się na liście rządowych inwestycji. Program Prawa i Sprawiedliwość zakłada, że do 2030 roku w polskich miastach powstanie 100 obwodnic.  

W ubiegłorocznej, przedwyborczej kampanii wielu polityków zapewniało, że będą zabiegać o budowę obwodnicy Rzeszowa. Dziś, poseł Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Szlachta wyjaśnia, że przed wyborami parlamentarnymi nie były jeszcze znane szczegóły rządowego programu. Teraz wiadomo, że zakłada on pomoc mniejszych samorządom. Miasta wojewódzkie zostały z niego wyłączone, ponieważ mają większe możliwości w staraniu się o inne fundusze. 

Sprawą zainteresował się rzeszowski poseł PSL Stanisław Tyszka. Złożył zapytanie w Ministerstwie Infrastruktury, dlaczego obwodnica Rzeszowa znalazła się poza rządowym programem i czy jest szansa, żeby to zmienić. 

Rzeszów nie rezygnuje z planów budowy obwodnicy. Ponieważ koszt budowy oszacowano na 450 milionów złotych, miasto będzie chciało pozyskać na ten cel pieniądze unijne. 

Obwodnica południowa ma połączyć ul. Podkarpacką z al. Sikorskiego. 6-kilometrowa droga będzie przecinać osiedla: Zwięczyca, Budziwój i Biała. Miasto planowało wybudować tę drogę do 2023 roku. Z obliczeń urzędników  wynika, że codziennie do Rzeszowa, od strony południowej wjeżdża 120 tysięcy samochodów.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj