Rozwój Przemyśla w opinii polityków PiS
Fot. Archiwum

Prawo i Sprawiedliwość mocno wspiera Przemyśl i przyczynia się do jego rozwoju. Takie było przesłanie dzisiejszej konferencji prasowej polityków tego ugrupowania. Uczestniczyli w niej wicewojewoda podkarpacki Jolanta Sawicka, Piotr Pilch - wicemarszałek województwa podkarpackiego oraz radni PiS.

Przypomniano największe inwestycje jakie zrealizowano w mieście w ostatnim czasie oraz będące w trakcie realizacji. Ogromne nadzieje wiązane są z budową granicznego przejścia Malchowice - Niżankowice. Powstanie trzecia obwodnica miasta w kierunku Bieszczadów, której przebieg powstaje już na deskach kreślarskich projektantów. Budowę obwodnicy obiecał przemyślanom premier Morawiecki podczas wyborczej wizyty w październiku w ubiegłym roku.

W opinii polityków PiS na rozwój Przemyśla idą setki milionów złotych, a zadania inwestycyjne obejmują drogi, atrakcje turystyczne, zabytki, służbę zdrowia i szkolnictwo, a także bezpieczeństwo.

Tymczasem przyjęty miesiąc temu budżet Przemyśla na ten rok przewiduje wydatkowanie na inwestycje 24 milinów złotych. W przeliczeniu na jednego mieszkańca to pięciokrotnie mniej niż w Mielcu i Rzeszowie.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj