Tadeusz Zych: Do Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega trafiają kolejne, cenne eksponaty
Fot. Wanda Piasek

Zakupienie ludowej kopii obrazu Matki Boskiej Dzikowskiej to najnowsze wydarzenie w Muzeum Historycznym Miasta Tarnobrzega. Dyrektor tej placówki Tadeusz Zych podkreślił na naszej antenie, że płótno nieznanego autora z przełomu XVIII i XIX wieku jest wyjątkowo ważne dla Tarnobrzega ponieważ nawiązuje do religijnego symbolu tego miasta. Gość Polskiego Radia Rzeszów zwrócił uwagę na uproszczony sposób przedstawienia Matki Boskiej w otoczeniu Świętej Rodziny, który przybliża przeciętnego człowieka do sakrum.

Tadeusz Zych poinformował też, że do muzeum trafiają w formie darowizny kolejne pamiątki od tarnobrzeskich rodzin mające dla miasta znaczenie historyczne. Uzupełniają one zbiory eksponowane na otwartej niedawno wystawie poświęconej historii Tarnobrzega. Przekazywane przez mieszkańców przedwojenne dokumenty, fotografie i przedmioty Tadeusz Zych określa jako bezcenne pod kątem ciągłego budowania tej wystawy.

Fakt, że wpisuje się ona w główną ideę Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega nadaje wystawie rangę szczególną - powiedział gość Polskiego Radia Rzeszów Tadeusz Zych.

Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 15 Lut, 2020

    Muzeum Historyczne Miasta Tarnobrzega jest bardzo fachowo prowadzone przez Dyrektora dr hab. Tadeusza Zycha wraz z Zespołem przy wsparciu Samorządu lokalnego. Gratulacje w szczególności za wzbogacanie zbiorów i ich eksponowanie dla dobra zwiedzających.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj