Wiesław Sowa: Na Podkarpaciu powstanie dziewięć nowych obwodnic
fot. mm

Dziewięć podkarpackich miast znalazło się w rządowym programie budowy 100 obwodnic. Na liście jest: Brzostek, Kołaczyce, Jasło, Kolbuszowa, Miejsce Piastowe, Nowa Dęba, Pilzno, Przemyśl i Sanok.

Właśnie na tę ostatnią przetarg będzie mógł być ogłoszony najwcześniej, ponieważ jest już przygotowana decyzja środowiskowa - powiedział na naszej antenie Wiesław Sowa, zastępca dyrektora rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Kolejne cztery obwodnice - dla Brzostka, Kołaczyc i Jasła - są na etapie uzgodnień techniczno-ekonomiczno-środowiskowych. W przypadku pozostałych obwodnic prace przygotowawcze jeszcze się nie rozpoczęły.

Dyrektor Sowa szacuje, że budowa 9 podkarpackich obwodnic może kosztować około 2 miliardów złotych. Przy czym zastrzega, że nie wiadomo jeszcze ile będzie to kilometrów dróg, jakie obiekty miałyby powstać dla tych obwodnic, nie ma także rozpoznania geologicznego. 

Rządowy program budowy 100 obwodnic zakłada, że wszystkie te drogi powstaną w ciągu 10 lat.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Paweł 19 Lut, 2020

    "Rządowy program budowy 100 obwodnic zakłada, że wszystkie te drogi powstaną w ciągu 10 lat." A jak nie powstaną to co? Za 10 lat PiS może być tylko wspomnieniem, nawet w bastionie tej partii jakim jest Podkarpacie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj