Jest plan naprawczy dla mieleckiego szpitala
fot. Archiwum

Mielecki szpital ma plan naprawczy.

Dokument przyjęli radni powiatowi po długiej i momentami emocjonalnej dyskusji. Na 45 stronach opisano i zdiagnozowano problemy z jakimi boryka się mielecka lecznica.

Opozycyjni w radzie powiatu radni Prawa i Sprawiedliwości wytykali, że plan jest zbyt ogólnikowy. - Ten plan to żart i kpina - komentował Zbigniew Tymuła.

Były starosta mielecki utyskiwał, że nie ma w nim opisu działań, jakie podejmie dyrekcja. Dyrektor Józef Więcław tłumaczył, że mała liczba konkretów wynika z dużej liczby niewiadomych. - Nie znamy budżetu i kosztów - przekonywał szef mieleckiej lecznicy.

Starosta mielecki Stanisław Lonczak zapowiedział, że będzie rozliczał menadżerów zarządzających szpitalem przede wszystkim ze zobowiązania, jakim jest zredukowanie dziury w budżecie lecznicy. Plan zakłada, że wskutek optymalizacji kosztów strata finansowa szpitala zmniejszy się z około 14 mln złotych za 2019 rok do poziomu około 8 mln 800 tys. za rok bieżący.

Za przyjęciem planu naprawczego głosowało 14 radnych, 10 było przeciw. 

W sesji  uczestniczyła też posłanka Krystyna Skowrońska, dotarła mimo wypadku, do którego doszło około południa w Podleszanach. Z samochodem posłanki zderzył się jadący z naprzeciwka kierowca audi. Na szczęście obrażenia nie były zbyt poważne. 

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 30 Sty, 2021
  Uroczystości w rocznicę śmierci "żołnierzy wyklętych"
  Uroczystości w rocznicę śmierci "żołnierzy wyklętych"
  Dziś mija 73. rocznica zamordowania Wojciecha Lisa, legendarnego dowódcy oddziału partyzanckiego walczącego najpierw przeciw Niemcom, a potem przeciw Rosjanom w...
 • 29 Sty, 2021
  Mielec – winda dla niepełnosprawnych
  Mielec – winda dla niepełnosprawnych
  Udogodnienia dla osób niepełnosprawnych korzystających z poradni psychologiczno-pedagogicznej w Mielcu. Starostwo powiatowe buduje windę na jednej z bocznych ścian budynku...
 • 28 Sty, 2021
  Europejskie drzewo roku
  Europejskie drzewo roku
  W najbliższy poniedziałek  rusza konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021. Polskę będzie reprezentować lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj