Kosiniak Kamysz o wsparciu samorządów po restrukturyzacji PBS
Fot. R.Adamski

Władysław Kosiniak-Kamysz zaapelował do rządu o pokrycie strat samorządów i przedsiębiorców dotkniętych restrukturyzacją Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Kandydat ludowców na prezydenta powiedział w Rzeszowie, że "rząd musi pomóc samorządom, które w dobrej wierze trzymały pieniądze w tym banku". Dodał, że "te pieniądze służą obywatelom na różnego rodzaju zadania związane z polityką społeczną, budownictwem i budową dróg".

Kandydat Koalicji Polskiej PSL- Kukiz'15 zapowiedział, że stosowna poprawka w tej sprawie zostanie zgłoszona w Senacie, przygotowywana też jest specustawa.

Obecny na spotkaniu z politykiem - wójt gminy Wojaszówka Sławomir Stefański przypomniał, że jego gmina straciła z powodu restrukturyzacji banku prawie cztery miliony złotych. Jak się wyraził - "samorządowcy są dziś obdzierani ze skóry i z godności, a problem dotyczy ponad pół miliona mieszkańców". Na przymusowej restrukturyzacji PBS - 34 podkarpackie samorządy straciły około 85  milionów złotych.

Władysław Kosiniak-Kamysz zadeklarował również złożenie inicjatywy ustawodawczej, dzięki której samorządy miałyby zagwarantowane sto procent wydatków na oświatę.

Kandydat ludowców rano odwiedził gospodarstwo rolne w Niechobrzu, popołudniu spotkał się z mieszkańcami Kańczugi, a na godzinę 16.00 zaplanowano spotkanie otwarte w Centrum Kultury Akademickiej w Jarosławiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

1 komentarz

 • Observator 03 Mar, 2020

  Naloty i naloty na Podkarpacie, aby mieszaniem w głowie i obiecankami cacankami zbałamucić jego mieszkańców. Wiadomo wszystkim z kim to ugrupowanie wchodziło w koalicje, a przy tym przez lata rządzili i dzielili. To w ich rękach w większości były banki spółdzielcze. Dlaczego nie mówi się o winnych plajty banku PBS, a tylko wciska konieczność pokrycia strat czyt. złodziejstwa z budżetu Skarbu Państwa czyli nas wszystkich. Po liczbach można sądzić, że ktoś te Samorządy zapędzał do tego banku. Samorządy przystępując do banku powinny się liczyć z ryzykami, teraz narzekają w sposób populistyczny, że są obdzierane ze skóry i z godności. Chyba nie te adresy. Nikt nikogo nie zmuszał aby zostać wójtem bądź burmistrzem.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj