Dr Leszek Gajos: Kampania wyborcza kontra koronawirus
Fot. Marcin Kalita

Sytuacja związana z koronawirusem będzie obecna podczas prezydenckiej kampanii wyborczej - twierdzi rzeszowski socjolog dr Leszek Gajos. Jego zdaniem wykorzystywane będą informacje o działaniach różnych instytucji - czy w pełni były podejmowane, czy wykorzystane zostały wszystkie środki. Zastanawiające jest to, czy będą one miały wpływ na zachowania wyborcze Polaków - dodał socjolog z WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej.

Skutkiem strachu przez koronawirusem są wykupione maseczki i płyny dezynfekcyjne. Ten swoisty egoizm altruistyczny robienia niepotrzebnych zapasów wynika też z naszej historii - twierdzi gość Polskiego Radia Rzeszów. Jego zdaniem obawy wynikają z dezinformacji społeczeństwa. Przykładem były wczorajsze wypowiedzi po ujawnieniu pierwszego przypadku choroby w Lubuskiem. Z jednej strony minister zdrowia uspokajał społeczeństwo, a z drugiej pani marszałek województwa lubuskiego twierdziła, że resort był w stanie rozdać kilkaset maseczek. Ktoś tu nie mówi prawdy - uważa dr Leszek Gajos.

W związku z koronawirusem na Podkarpaciu w szpitalach w trakcie badań są dwie osoby, a pod nadzorem Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostają 132 osoby. Jak informują służby wojewody wszystkie są zdrowe.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj