Samorządy odzyskają utracone 82 mln zł?
fot. archiwum

Komisja Samorządu Terytorialnego jednogłośnie przegłosowała ostateczną wersję pisma dot. sprawy i skutków restrukturyzacji PBS w Sanoku.

Podczas zebrania komisji swój projekt dezyderatu jako pierwszy zgłosił Wiesław Buż z SLD, po czym w nieco innej wersji pismo przedstawił Przewodniczący Komisji - Tomasz Ławniczak z PiS.

Ostatecznie Wiesław Buż, wycofał się ze swojego pomysłu, bo jak nam powiedział, cel sprawy był ten sam, a możliwość przegłosowania projektu większa u posła Ławniczaka.

Komisja w dezyderacie zwraca się do Mateusza Morawickiego by ten podjął działania, które pozwolą 34 samorządom odzyskać stracone 82 mln zł w efekcie restrukturyzacji oraz zabezpieczą inne samorządy przed analogicznymi sytuacjami.

Jak dodał Wiesław Buż pismo powinno trafić na ręce prezesa rady ministrów w ciągu 21 dni, ale wszystko wskazuje na to, że zostanie rozpatrzone pozytywnie zaraz po zaakceptowaniu budżetu Państwa.

Ostateczną formę dezyderatu, jeszcze przed pojawieniem się jej na stronie sejmu, opublikowaliśmy poniżej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Pobierz załącznik:

Artykuły powiązane

 • 13 Sty, 2021
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku wznawia pracę
  Szpital w Sanoku ponownie uruchomi jutro trzy oddziały: neurologiczny, wewnętrzny i kardiologiczny. Grzegorz Panek, dyrektor SPZOZ w Sanoku wyjaśnia, że...
 • 06 Sty, 2021
  STS Sanok przegrał z GKS-em Katowice
  STS Sanok przegrał z GKS-em Katowice
  Polska Hokej Liga wznowiła rozgrywki po świąteczno-noworocznej przerwie. Ciarko STS Sanok przegrał wyjazdowy mecz z wyżej notowaną drużyną GKS Katowice...
 • 30 Gru, 2020
  Areszt dla podejrzanego o narażenie życia
  Areszt dla podejrzanego o narażenie życia
  Areszt tymczasowy zastosował Sąd Rejonowy w Sanoku wobec 19-latka, który potrącił innego mężczyznę, przewiózł go kilka metrów na masce samochodu,...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj