Chcą odwołać przewodniczącego dębickiego samorządu
Fot. Archiwum

Dziesięcioosobowa grupa dębickich radnych chce odwołać ze stanowiska przewodniczącego miejskiego samorządu Mateusza Cebulę z Prawa i Sprawiedliwości. Pod złożonym do biura rady wnioskiem podpisali się radni z Forum na Rzecz Dębicy, Koalicji Obywatelskiej, Wspólnoty Ziemi Dębickiej i Komitetu Wyborców Mariusza Szewczyka.

W ich opinii przewodniczący: "przekracza zapisane w ustawie kompetencje, a sposób prowadzenia sesji Rady Miejskiej w Dębicy oraz bezzasadne odbieranie głosu radnym jest sprzeczne z zasadami samorządności i demokracji".

Mateusz Cebula w rozmowie z mediami mówi, że nie popełnia błędów ten kto nic nie robi: "Niech radni wnioskujący o takie rzeczy sami też spojrzą w lustro. Zastanowią się, kto dokonuje różnych prowokacji na sesjach i poza nimi. Kto nie potrafi przeczytać ze zrozumieniem ustawy o samorządzie gminnym i statutu miasta. I wtedy będziemy o tym dyskutować" - dodaje Mateusz Cebula.

Aby odwołać przewodniczącego dębickiej Rady Miejskiej potrzeba 11 głosów w 21-osobowej radzie. Pod wnioskiem o odwołanie - przypomnijmy - podpisało się dziesięciu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj