Dwa nowe przypadki koronawirusa na Podkarpaciu [AKTUALIZACJA]
fot. archiwum

Dwie osoby chore na koronawirusa na Podkarpaciu są w dobrym stanie, stan trzeciej jest poważniejszy. Chorzy to dwaj mężczyźni i kobieta.

O stanie ich zdrowia poinformował na konferencji prasowej w Rzeszowie Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny, Adam Sidor. Jak powiedział, choroba ma cięższy przebieg u pacjenta przebywającego w szpitalu w Leżajsku.

Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart zaapelowała na tej samej konferencji o rozsądek w podawaniu informacji o chorych i o osobach, które mogły zarazić się koronawirusem. "Te osoby wychodzą z określonych środowisk, są łatwo identyfikowalne. Sprawa wywołuje poważne reakcje ze strony bezpośrednich sąsiadów i rodzi panikę" - powiedziała wojewoda.

Według najnowszych danych, na Podkarpaciu hospitalizowano w związku z koronawirusem 12 osób. 146 osób poddano kwarantannie, a 607 jest objętych nadzorem sanitarnym.

Oceń ten artykuł
(10 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 02 Lut, 2021
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Koronawirus na Podkarpaciu +152 [AKTUALIZACJA 02.02]
  Odnotowano 152 nowe potwierdzone przypadki zachorowań na Podkarpaciu, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 8 osób. Wyłącznie z powodu COVID-19 zmarło...

1 komentarz

 • test 13 Mar, 2020

  "Sprawa wywołuje poważne reakcje ze strony bezpośrednich sąsiadów i rodzi panikę" - powiedziała wojewoda. - Pan Wojewoda jaja chyba sobie robi, lepiej aby sąsiedzi zarażali kolejne osoby? Co za tupet i skrajna nieodpowiedzialność!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj