A.Rozmus. Pracodawcy krytycznie o rządowym programie
fot. materiały prywatne

Prezes Podkarpackiego Związku Pracodawców sceptycznie odnosi się do rządowego pakietu wsparcia przedsiębiorców. Wczoraj prezydent i premier przedstawili założenia tzw. "Gospodarczej i społecznej tarczy antykryzysowej dla bezpieczeństwa przedsiębiorstw i pracowników w związku z pandemią wirusa".

Artur Rozmus przypomniał na naszej antenie, że Konfederacja Lewiatan, do której należy Podkarpacki Związek Pracodawców, przesłała rządowi 21 postulatów, które powstały w wyniku szerokich konsultacji z polskim biznesem

Nasz gość powiedział, że właściciele firm oczekują przede wszystkim uwolnienia pieniędzy zgromadzonych na kontach VAT, ale także zawieszenia terminów procesowych i administracyjnych, również tych związanych z medycyną pracy. Wśród postulatów pracodawców znalazło się przedłużenie oświadczeń o zatrudnieniu cudzoziemców oraz odsunięcie sankcji podatkowych. Artur Rozmus stwierdził poza tym, że firmom dotkniętym kryzysem nie pomoże zapowiadane odroczenie do czerwca płatności składek ZUS-owskich. 

Podkarpacki Związek Pracodawców skupia około 320 firm zrzeszonych w Podkarpackim Klubie Biznesu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • jacku 19 Mar, 2020

    Czyli co nie pobierać ZUSu , to i nie płacić emerytur, jeśli emeryci nie umrą na koronawirusa to umrą głodu

  • johnn 19 Mar, 2020

    Krytycznie to delikatnie powiedziane! Przez 7 dni może 7 klientów i zarób tu człowieku na 1431zł ZUS, lokal, prąd itp. Wiele firm padnie! Ale pamiętajmy! 10 MAJA SĄ WYBORY! My mali przedsiębiorcy pójdziemy na wybory i pokażemy faka tej pisowskiej marionetce!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj