330 mln zł z RPO na ograniczenie skutków epidemii
fot. archiwum

330 milionów złotych na ochronę zdrowia i miejsc pracy chce przeznaczyć Samorząd województwa Podkarpackiego. Pieniądze mają pochodzić z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Są już wstępne zgody Komisji Europejskiej oraz Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej - powiedział marszałek województwa Władysław Ortyl. Wszystko po to by ograniczyć negatywnych skutków epidemii koronawirusa.

50 milionów zł na ochronę zdrowia może być już wydawane. Przeznaczone zostaną na zakup środków ochrony osobistej, wyposażenia oraz sprzętu medycznego dla szpitala jednoimiennego w Łańcucie i wszystkich oddziałów zakaźnych w regionie, a także do służb, które pomagają w walce z pandemią.

Marszałek Ortyl dodał, że planowane jest wsparcie m.in. w formie nisko oprocentowanych pożyczek dla małych i średnich przedsiębiorstw w regionie w wysokości 280 milionów złotych, oraz kolejne 60 milionów na ochronę miejsc pracy.

Dziś rozpoczęły się uzgodnienia i jak stwierdził podkarpacki marszałek decyzja w tej sprawie jest kwestią kilku tygodni.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 22 Sty, 2021
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  100 mln złotych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych
  Do 2022 roku zostaną wyremontowane wszystkie drogi wojewódzkie, zniszczone w ubiegłym roku, podczas czerwcowej powodzi. Na ten cel województwo podkarpackie...
 • 18 Sty, 2021
  Drogi na Podkarpaciu
  Drogi na Podkarpaciu
  Zróżnicowanych warunków muszą spodziewać się kierowcy przemierzający nasz region – wynika z komunikatu Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich. Najwięcej utrudnień napotkamy w Beskidzie i...
 • 07 Sty, 2021
  Zdrowie psychiczne a COVID-19
  Zdrowie psychiczne a COVID-19
  W czasie pandemii COVID-19 coraz więcej osób szuka wsparcia u terapeutów, psychologów i psychiatrów. Czy możemy poprawić swoje samopoczucie i...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj