Kolejne zmiany w rzeszowskich autobusach miejskich
Fot. Archiwum

W związku z rozporządzeniem Rady Ministrów od dziś weszły w życie nowe zasady korzystania ze środków komunikacji miejskiej w Rzeszowie.

Przy wejściu do autobusów zostaną zamontowane naklejki z informacją ilu pasażerów może skorzystać z danego kursu. W zależności od typu pojazdu będzie to od 14 do maksymalnie 21 osób. Wewnątrz z kolei co drugi fotel zostanie oklejony taśmą, która ma uniemożliwić pasażerom podróżowanie jeden za drugim.

- Oczywiście trudno nam będzie wyegzekwować czy nasi klienci stosują się do nowych zakazów, ale liczymy na ich rozsądek i ostrożność - powiedział nam Marek Filip, prezes MPK Rzeszów.

Ponieważ część kursów rzeszowskich autobusów miejskich została zawieszona na czas stanu epidemicznego, na niektórych popularnych liniach tak zwane pojazdy krótkie zostaną zastąpione przegubowcami, żeby mimo ograniczeń z przejazdu mogło skorzystać jak najwięcej mieszkańców Rzeszowa.

Przypomnijmy, że od czasu ogłoszenia stanu epidemicznego drzwi do autobusów otwierane są bezpośrednio przez kierującego. Wprowadzono także zakaz sprzedaży biletów bezpośrednio u kierowcy. Wszystkie autobusy są poddawane częstej dezynfekcji.

Z kolei osoby, które poprzez panujący stan, nie są w stanie korzystać z biletów okresowych, mogą ubiegać się o zwrot kosztów ich zakupu.

Wszystkie te informacje oraz szczegóły dotyczące zmian w rozkładzie jazdy znajdą Państwo na stronach: ztm.rzeszow.pl oraz mpk.rzeszow.pl.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

 • 02 Lut, 2021
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  Przenośne KTG od Pro-Familii
  50 przenośnych aparatów KTG przekaże Szpital Specjalistyczny PRO-Familia w Rzeszowie ciężarnym pacjentkom w ramach pilotażu systemu opieki stworzonego przez firmę...
 • 02 Lut, 2021
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Podpisano umowę na dokończenie odmulania zalewu
  Państwowe Gospodarstwo Wodne „Wody Polskie” wybrały wykonawcę, który dokończy odmulanie rzeszowskiego zalewu na Wisłoku. Umowę podpisano z firmą Transpol Lider...
 • 31 Sty, 2021
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  Szałamaje i mażoretki przed jubileuszem
  To była pierwsza zespołowa próba po około rocznej przerwie. Rzeszowskie Szałamaje i Mażoretki rozpoczęły przygotowania do Koncertu Galowego.  Orkiestra dęta...

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj