Nadleśnictwo Dębica znosi zakaz wstępu do lasu
fot. ak

Nadleśnictwo Dębica wycofało zakaz wstępu do lasu, który obowiązywał przez kilka dni. Jak mówi nadleśniczy Wacław Pankiewicz ma to związek z  rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Wynika z niego, że musimy ograniczyć przemieszczanie się do absolutnego minimum, ale  możemy wychodzić z domu na spacer do lasu  - w pojedynkę albo z najbliższą rodziną.

"Nie możemy działać wbrew rozporządzeniu - mówi nadleśniczy Wacław Pankiewicz. Prowadzimy akcję informacyjną, przy ścieżkach, gdzie ludzie najczęściej spacerują staną tablice z zasadami  bezpieczeństwa  i obowiązującymi  ograniczeniami". 

Natomiast zgodnie z ministerialnym rozporządzeniem jest bezwzględny zakaz przebywania na placach zabaw, które są miejscem gromadzenia się różnych osób, a tym samym wysokiego ryzyka zakażenia koronawirusem. 

Z tego samego powodu Bieszczadzki Park Narodowy wprowadził zakaz wejścia na szlaki. Chcemy uniknąć gromadzenia się turystów na parkingach, w deszczochronach czy na  szczytach  gór - czytamy w komunikacie zamieszonym na stronie Bieszczadzkiego parku Narodowego .

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj