Motocykl w czasach koronawirusa - tylko samotne wycieczki
Fot. jj

Wycieczka motocyklowa może być potraktowana jak spacer i nie grozi konsekwencjami - tak wynika z informacji jakie otrzymaliśmy od Policji. Podkomisarz Paweł Grześ z Wydziału Ruchu Komendy Wojewódzkiej w Rzeszowie podkreśla jednak, że należy przestrzegać środków bezpieczeństwa. Przede wszystkim zrezygnować z wyjazdów grupowych i nie zatrzymywać się w skupiskach ludzkich. Mogą to być tylko samotne wyjazdy - ewentualnie z członkiem rodziny 

Podkomisarz Paweł Grześ
 

Lekarz - dr Marcin Kunicki (motocyklista znany też z podróżniczego pseudonimu SkyDoc) do zasady samotnych podróży dodaje konieczną ostrożność na stacjach benzynowych - prawidłowe używanie jednorazowych rękawiczek i płatności zbliżeniowe. Jego zdaniem lepiej też zrezygnować z kupowania na stacjach ciepłych posiłków - bo to wydłuża niepożądany kontakt z innymi klientami i obsługą.

Dr Marcin Kunicki
 

Oceń ten artykuł
(23 głosów)

Artykuły powiązane

3 komentarzy

 • Gary 02 Kwi, 2020

  Pani Magdo tu jest info
  * komentarz zawiera niedozwoloną treść

 • Observator 31 Mar, 2020

  W obecnym szczególnym okresie należy przebywać w domu lub miejscu stałego pobytu czy ewentualnie pracy- wszyscy o to przecież proszą. Należy być człowiekiem- Polakiem odpowiedzialnym, aby nie narażać siebie i innych z otoczenia, nie tworząc następnych źródeł i łańcuchów przebiegów zarażania wirusem. Jadący motocyklem jest też potencjalnie narażony na zarażenie z powietrza, bo przecież przecina wiele warstw i frakcji powietrza na drodze, w których mogą unosić się wtórne wirusy emitowane wcześniej przez innych użytkowników/kierowców. Dziwne więc, że pan policjant tłumaczy sytuację bardzo dwuznacznie, zajmując bardzo liberalne stanowisko, a więc zezwala zamiast jednoznacznie zabraniać w nawiązaniu do stanowiska i wystąpień najwyższych władz RP i KG Policji. Wniosek- należy być odpowiedzialnym, zachować dyscyplinę- siedzieć w domu. Teraz to nie jest czas na wycieczki.

 • Magda 31 Mar, 2020

  Czy wg nowych zaostrzeń które mają wejść w życie między 31 marca a 2 kwietnia można jeździć na przejeżdżki motocyklem? Czy można jeździć we dwoje, każdy na swoim motocyklu? Czy można jeździć do narzeczonego?

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj