Filtry z Sedziszowa do walki z koronawirusem
Fot. M.Idzik

Firma PZL Sędziszów S.A. przekazała do Zakładu Karnego w Dębicy 100 maseczek ochronnych, które pomogą pracownikom w zachowaniu szczególnych środków ostrożności w czasie epidemii koronawirusa. Informacje przekazano w wyjątkowy sposób - poprzez wideokonferencję. PZL Sędziszów współpracuje z zakładem karnym zatrudniając w firmie grupę osadzonych.

Zakład znany z produkcji filtrów do samochodów i maszyn rolniczych wszedł w kooperację z najlepszymi szwalniami w Polsce, by technologię wytwarzania filtrów zaadaptować do produkcji maseczek ochronnych. Jak mówi dyrektor zakładu PZL Sędziszów, Grzegorz Trafiał: "przede wszystkim chcemy pomagać ludziom". 

Firma przekazała maseczki nie tylko Zakładowi Karnemu w Dębicy - również funkcjonariuszom policji z powiatu ropczycko-sędziszowskiego, lekarzom oraz ropczyckiemu Zespołowi Opieki Zdrowotnej. Przekaże również nieodpłatnie filtry kabinowe do pojazdów pogotowia ratunkowego działających na terenie województwa podkarpackiego.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 30 Mar, 2020

    Niektórzy polscy prezesi i dyrektorzy firm myślą twórczo i konkretnie w zakresie pomocy.. Chwała i podziękowania im za to.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj