Polskie Stronnictwo Ludowe zaprzestało działalności politycznej. Taką informacje podał podczas wideokonferencji lider podkarpackich ludowców poseł Mieczysław Kasprzak. Powodem jest rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce.

Komitet wyborczy Władysława Kosiniaka-Kamysza skierował do wszystkich struktur PSL informacje, że podejmowanie jakichkolwiek działań w ramach kampanii prezydenckiej, które miałyby narazić zdrowie i życie wyborców jest niewskazane. Natomiast cała uwaga Stronnictwa powinna być skierowana na pomoc przedsiębiorcom i obywatelom, którzy przeżywają kryzys.

Kasprzak podał, że tylko wczoraj wyrejestrowało swoją działalność ponad 50 tys. firm. To ogromne dramaty wielu osób i firm, dlatego trzeba robić wszystko aby pomagać, przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy już dziś nie mają środków do życia - powiedział Kasprzak. Zapewnił, że takie działania będą prowadzone przez sztab wyborczy i struktury PSL.  

Stronnictwo zaapelowało do wszystkich, którzy chcieli finansowo wesprzeć kampanię kandydata na prezydenta Władysława Kosiniaka-Kamysza, aby te środki przekazali szpitalom na cele dobroczynne i na pomoc Polakom w potrzebie. Najważniejsza dziś jest gospodarka - dodał Mieczysław Kasprzak.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj