Ponad 100 tysięcy złotych zebrali w ciągu kilku dni księża z diecezji sandomierskiej na zakup sprzętu medycznego, potrzebnego do walki z koronawirusem. Najprawdopodobniej trafi do dwóch szpitali. W planach jest zakup jednego lub dwóch respiratorów. Pod uwagę brane są szpitale w Sandomierzu i Stalowej Woli, ale ostateczna decyzja dotycząca wyboru placówek, które będą doposażone jeszcze nie zapadła.

Zbiórkę pieniędzy zarządził biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz z inicjatywy czterech księży dziekanów z parafii świętokrzyskich i podkarpackich. "Rezultaty są imponujące, niektórzy oddali całą swoją pensję szkolną z katechezy, inni całą emeryturę. Nieważne ile kto dał, ważna jest chęć udzielenia pomocy" - mówi biskup ordynariusz.

Zarówno biskup Nitkiewicz, jak i biskup senior Edward Frankowski także przekazali swoje datki na diecezjalną składkę. Dołożyły się również osoby świeckie działające w Akcji Katolickiej w Sandomierzu oraz dwa żeńskie zgromadzenia zakonne: Franciszkanki i Siostry Służki Matki Bożej Niepokalanej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj