Płk D.Słota o wsparciu walki z epidemią przez PBOT
fot. Archiwum

Wojska Obrony Terytorialnej zdają egzamin w czasie walki z koronawirusem - twierdzi dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Dariusz Słota. Od początku wystąpienia pandemii wspierają służby mundurowe na lotniskach i na granicach państwa. Otoczyli też opieką kombatantów i osoby starsze.

Od  dwóch tygodni terytorialsi  realizują działania pod kryptonimem "Odporna wiosna", których celem jest łagodzenie skutków pandemii. Płk Dariusz Słota powiedział na naszej antenie, że żołnierze wspierają służby medyczne w 12 szpitalach regionu. M.in. wykonują pierwszy wywiad epidemiologiczny, monitorują wejścia do szpitali i przychodni, sprawdzają temperaturę. Dwie ekipy żołnierzy pobiera również wymazy do badań laboratoryjnych. 

 Żołnierze Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej kontrolują również przestrzeganie kwarantanny. Płk Dariusz Słota stwierdził, że w czasie pandemii wszyscy zdają egzamin z obywatelskiego zachowania. Przez ostatnie tygodnie wspólnych z policją patroli okazało się, ze jesteśmy dość karni  w przestrzeganiu izolacji. 

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

1 komentarz

  • Observator 14 Kwi, 2020

    Jak się czują politycy, hejterzy i media, którzy na te wojska WOT i ich twórców pluli w sposób obrzydliwy. Teraz może się tak stanie,że żołnierze im właśnie teraz pomogą jeśli oni czy ich rodziny lub sąsiedzi znajdą się w trudnej sytuacji w obecnym okresie koronawirusowym. PBOT dzięki za dotychczasowe świadczenie pomocy i poświęcenie z narażeniem..

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj