Niektóre podkarpackie samorządy zaopatrują swoich mieszkańców w maseczki ochronne. Pierwsza partia maseczek wielorazowego użytku trafiła do Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Głogowie Małopolskim. Na początku otrzymają je seniorzy w wieku powyżej 65 roku życia, m.in. podopieczni dziennego domu opieki, domu pomocy społecznej i inne osoby starsze, którymi opiekują się pracownicy pomocy społecznej.

W Leżajsku maseczki uszyte na zlecenie miasta roznoszą mieszkańcom radni. Zafoliowany zestaw składa się z dwóch czterowarstwowych maseczek wielokrotnego użytku. Podobne akcje organizowane są też m.in. w Stalowej Woli i Tarnobrzegu.

Natomiast samorząd Mielca kupił 20 tys. maseczek wielokrotnego użytku i będzie je rozdawał swoim mieszkańcom. Będzie kilka dostaw, które na bieżąco będą dystrybuowane. Pierwsze 1000 sztuk trafiło już do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, który przekazuje je swoim podopiecznym. Pod opieką MOPS jest 1200 rodzin. Maseczki będzie rozdawać także mielecka straż miejska - głównie w sklepach spożywczych.

W związku z zaleceniami rządu, już od dzisiaj w miejscach publicznych należy obowiązkowo zasłaniać usta i nos np. maseczką, ale można to też robić chustą, lub szalem.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj