M. Golba i M. Kasprzak o wyborach prezydenckich
Fot. Archiwum

Majowy termin wyborów prezydenckich jest realny - powiedział na naszej antenie senator Zjednoczonej Prawicy Mieczysław Golba. Mogą się odbyć 10,17 a najpóźniej 24 maja. Zdaniem senatora Golby głosowanie korespondencyjne jest też sposobem na to, by były one bezpieczne i nie stanowiły zagrożenia w czasie epidemii koronawirusa. Przykłady z różnych krajów świata pokazują, że takie rozwiązania są już od dawna stosowane - podkreślał nasz gość.

Zdaniem senatora Golby Poczta Polska nie będzie miała problemów z dostarczeniem i odebraniem pakietów wyborczych. Poza tym do przeprowadzenia wyborów w maju zobowiązuje Konstytucja.

Z kolei poseł opozycji Mieczysław Kasprzak z PSL-u powiedział, że nie ma obowiązku przeprowadzenia wyborów w przyszłym miesiącu, najważniejsze jest zdrowie i życie Polaków. Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego pozwoliłoby na przesunięcie terminu wyborów na czas, kiedy będzie możliwe ich przeprowadzenie, czyli po zakończeniu epidemii koronawirusa - tłumaczył poseł Kasprzak.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

2 komentarzy

  • Observator 20 Kwi, 2020

    Panie pośle Kasprzak, tak naprawdę to udział w wyborach nie jest obowiązkowy i jeśli ktoś nie chce uczestniczyć to nikt go nie senator Golba ma rację, głosowanie korespondencyjne jest stosowane już od dawna w wielu krajach i system ten zdaje w pełni egzamin łącznie z wykluczeniem możliwości fałszowania. Należy odbyć wybory zgodnie z harmonogramem i zajmować się tylko problemami epidemii bez gadaniny politycznej. Wiadomo, że powrót do władzy niektórym strasznie pachnie.
    * komentarz zawiera niedozwoloną treść

  • Kacper 20 Kwi, 2020

    Popieram zdanie Pana posła Kasprzaka Są ważniejsze sprawy niż wyboru Jeszcze chwilę i nasza gospodarka będzie miała duże problemy żeby się podnieść A wydawanie milionów na wybory to nie jest mądre posunięcie

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj